Зберегти природну красу і пружність шкіри з настанням холодів дозволить тільки правильно. підібраний догляд за шкірою восени. Йдеться про регулярне використання спеціальних масок, що очищають, а також зволожуючих кремів. Щоб вибір відповідних засобів та рецептів був максимально ефективним, рекомендується звернутися за консультацією до лікаря-косметолога, який чітко визначить тип та стан шкіри, а потім зможе порекомендувати процедури та засоби для використання.
Основні правила осіннього догляду
Правильний догляд за шкірою залежить від факторів, вплив яких слід мінімізувати. Це стосується не тільки активного ультрафіолетового випромінювання, але також підвищеної вологості, різких перепадів температури та холодних сильних вітрів. Пружність та м'якість шкіри також може порушити нестачу вітаміну D.
Якщо у спекотні дні шкірі необхідне додаткове зволоження, то впоратися з осінніми похолоданнями їй допоможе ефективно підібране харчування та захист. Наприклад, правильний догляд за шкірою обличчя може ґрунтуватися на використанні соку або екстракту алое. Цей компонент сприяє регенерації шкірного покриву, а також утримуванню внутрішньої вологи. Алое віра є універсальним засобом та підходить для всіх типів шкіри. Саме цей компонент допомагає боротися із запальними процесами та подразненнями на шкірному покриві.
Якщо вибирати з готових косметичних засобів, слід віддати перевагу спеціально розробленим серіям для осіннього догляду, у складі яких обов'язково повинні бути присутніми вітаміни A та E.
Догляд за шкірою обличчя
Особливості догляду за шкірою восени починаються з етапу очищення. Якщо влітку для цього успішно застосовуються пінки, то з початком холодів слід віддати перевагу спеціальному молочку, що доглядає, підібраному згідно типу шкіри. У боротьбі з лущенням найкраще допомагають скраби, у складі яких немає спирту. Догляд за комбінованою шкірою обличчя восени краще проводити засобами, що складаються з:
- екстрактів зеленого чаю;
- хітозану;
- алантоїну.
Саме з початком холодів та різким перепадом температури косметологи рекомендують вибирати скраби зі штучними абразивними частинками, які б максимально очищали шкіру, але не дряпали її та не провокували подразнень.
Тільки з огляду на типи шкіри, правильний догляд за обличчям дозволить підтримувати внутрішній баланс вологості. Як захисні креми фахівці рекомендують вибирати засоби, що мають у складі мінерали, гіалуронову кислоту, а також калій або натрій. Будь-яких силіконів, парабенів і барвників у косметичних засобах не повинно бути зовсім. Наносити крем на обличчя слід не пізніше ніж за півгодини до виходу на вулицю, оскільки від холодного вітру частинки крему можуть затвердіти та подряпати ніжну шкіру.
Для захисту губ рекомендується використовувати спеціальні бальзами на олійній основі.
Турбота про шкіру тіла
Особливості догляду за шкірою тіла восени, як правило, полягають у тому, щоб не допустити її пересихання. Для цього в домашніх умовах можна провести невелику спа-процедуру. Йдеться про використання спеціальних зволожуючих масел для тіла, якими потрібно намазати подразнену шкіру, а потім прийняти ванну з морською сіллю. Температура води не повинна перевищувати 37 градусів. Через 15 хвилин слід витертися і нанести на шкіру живильний крем, у складі якого буде присутній екстракт алое віра, а також ланолін і гліцерин. Повторювати маніпуляцію слід близько 2-3 разів на тиждень.
Захист шкіри рук та ніг
З порад косметологів щодо догляду за шкірою рук і ніг восени слід виділити проведення пілінгів із застосуванням скрабів, використання якісних захисних кремів, а також застосування ванн та масок з маслами:
- З 2-3 столових ложок оливкової олії та столової ложки морської солі, розведених у тазику з теплою (але не дуже гарячою) водою. Уся процедура має тривати не більше 30 хвилин з 1-2 повторами протягом тижня.
- На 3 столові ложки вівсяного борошна знадобиться, чайна ложка меду, столова ложка молока і стільки ж оливкової олії. Всі інгредієнти слід ретельно перемішати, а потім нанести на шкіру рук або ніг на 50-60 хвилин, укутавши бавовняними рукавичками або носками. Повторювати процедуру рекомендується близько 2-3 разів на тиждень.
Не менш корисними будуть відвари ромашки та кори дуба. Усі процедури рекомендується проводити перед сном. При використанні готових косметичних засобів слід озброїтися живильним кремом, який наноситиметься на шкіру після проведення пілінгу, максі або ванни. У складі такого крему мають бути вітамінні комплекси.